Jak začal projekt WomenUP?

Dalo by se říct, že již před pěti lety. V té době jsem zakládala networkingovou síť cats2cats, která začala fungovat jako platforma pro setkávání žen napříč obory. Po řadě setkání, pilotních projektů a  úspěšných akcích se stala etablovanou sítí pro ženy, která nabízí podporu a mentorink v duchu vize Creativitity-Aktivity-Talent-Sharing.

Nicméně pro mé osobní plány jí něco chybělo a to možnost nabízet mé vlastní služby, které se věnují rozvoji trhu práce a kultivaci pracovního prostředí. V roce 2013 jsem se proto rozhodla jsem se založit svou vlastní firmu C2C Solutions Group a začala jsem podnikat.

Jako začínající podnikatelka jsem se registrovala do mnoha sítí a programů a hledala prostor pro propagaci a nabídku mých služeb, soutěžila veřejné zakázky a krok za krokem získávala klienty. Navštěvovala jsem platformy jako B2B – Business for Breakfast, stala se členkou projektu Ženy sro, Život nápadům nebo Business Professional Women, ale mému podnikání, které je poněkud specifické tyto sítě nepřinášely klienty, které bych potřebovala. Zároveň po mnoha úspěších i nezdarech jsem zjistila, že dostat se do určitých firemních struktur je náročné bez osobních kontaktů nebo doporučení a zjistila jsem, že řada dalších žen hledá svou klientelu, jako já. Zjistila jsem také, že abych se mohla pořádně rozjet, potřebuji víc … vidět, že některé podnikatelky dokázaly dojít tam, kam chci já, vědět, že existují a moci se s nimi setkat a spolupracovat, mít prostor, kde všechny informace, které potřebuji budou na jednom místě. Začala jsem se rozhlížet v zahraničí a zjistila, že takový nástroj existuje – platformy pro podporu podnikání malými úvěry (mikrofinance). Abych získala představu, jak tyto projekty fungují, uspořádala jsem první konferenci na téma podpory podnikání a mikrofinancování pod názvem EOED – Partnership for Equal  Opportunities and Economic Development a úspěšně realizovala dva ročníky a to v roce 2013 a 2014.

Během konference v roce 2013 jsem potkala své zakládající partnerky projektu WomenUP!, Janu Hamplovou z Vašefirma.com jsem pozvala do panelu jako příklad podnikatelky v oboru IT. Ukázalo se, že si rozumíme, máme stejné potřeby a stejnou chuť tvořit a podpořit i ostatní.

Spolupráci s janiným týmem jsme otestovaly na malých projektech a postupem času jsme se shodly, že chceme víc – já příklady praxe a ženy, které budu mít kolem sebe a s kterými budu obchodovat a Jana další výzvy pro svojí vlastní firmu. Pro konferenci EOED Prague 2014 jsme pilotně vytvořily projekt WomenUP!, který byl odpovědí na nekonečné otázky, kdo jsou ty ženy, které začínají podnikat. Úspěch miniprojektu, který měl v době propagace návštěvnost na Facebooku až 50 tisíc shlédnutí za měsíc nás překvapil. A portál WomenUP! se začal rodit!